Stopkové frézy, vybavení pro každého

 

 

 

Kontakty

APARATEA, s.r.o.
Tuřanka 52
Brno, 627 00
tel: +420 548 226 252
napište nám
Mobil: +420 704 192 430
 
 

» Použití a výroba spoje Cabineo

  Lamello Cabineo - průkopnické řešení spojování nábytkových dílců

 

 

Cabineo je nový Lamello konektor vyráběný firmou, která se specializuje na spojovací technologie již dlouhá léta. V posledních letech zaujala trh jednoduchými a účinnými systémy P-System a Invis. Cabineo je spojka jednodílné konstrukce pro výrobu nábytku, vestavěných skříní a dalších nábytkových prvků. 

Spojka eliminuje potřebu vrtání otvorů do hrany dílce, obrábění probíhá pouze na ploše dílců. Otvor pod konektor lze vyvrtat nebo frézovat na CNC. Ve srovnání se standardními spojkami na excentrické nebo nábytkové kolíky, Cabineo nabízí mnohem kratší dobu pro spojení, rychlejší montáž a větší sílu spojení.

Pro výrobu spoje je nutné mít Cabineo spojku, pracovní otvor k zašroubování euro šroubu do druhého dílce s průměrem 5 mm. Otvor pro Cabineo spojku se vyrábí pomocí CNC stroje 10 mm nebo 12 mm frézou. Otvor se dá vyrobit také sukovníkem o průměru 15 mm.

 

Dnes si úkážeme jak tyto otvory pro spojku Lamello Cabineo vytvořit pomocí vrtací šablony EVLC Jig, která nabízí výrobu otvorů i na montáži.

 

EVLC Jig – Vrtací přípravek

 

Jednoduché a maximálně rychlé spojení celého korpusu pomocí systému Lamello Cabineo.

 

 

Vrtací přípravek EVLC Jig spojuje jednoduchost a důvtip pro jednoduché ovládání a snadné vytvoření otvorů pro spojovací systém Lamello Cabineo. Přípravek je určen pro přesné a produktivní ruční spojování nábytkových dílců pomocí vrtačky nebo aku šroubováku. Přípravek EVLC je vybaven přesnými otvory pro předvrtání děr do dna, půdy a bočnic korpusu. S přípravkem EVLC zhotovíte nejen otvor pro šroub spojky, ale také navrtáte tři otvory pro samotnou spojku Lamello Cabineo. S EVLC přípravkem docílíte vysokou přesnost a produktivitu práce téměř jako na CNC stroji. Šablona je určena pro použití s vrtacím vřetenem, do kterého upnete potřebné vrtáky o průměru od 5 mm a 15 mm.

Práce s přípravkem je velmi rychlá a intuitivní. Na vrtacím vřeteni nastavíte hloubku vrtání a upnete do vaší vrtačky. Přípravek vložíte na spojovanou desku, opřete o dorazy a upnete svěrkou nebo jen pevně přidržíte. Díky kolíkovacímu vrtáku s vodícím hrotem a předřezy vyvrtáte otvory snadno, přesně a bez otřepů na okraji otvoru.

 

Nastavení vrtací hloubky a vrtání troj-otvoru

 

Do vrtacího pouzdra upněte dodaný sukovník 15 mm a zajistěte jej proti protáčení dvěma červíky. Vložte vrtací pouzdro do jednoho z troj-otvorů o tak, aby po zatlačení na stopku se špička vrtáku dotkla vrtaného materiál. Povolte šroub dorazového kroužku klíč imbus 2 mm a zatlačte na kroužek směrem k vrtacímu přípravku, až dojde k nastavení mezery 12 mm mezi dorazovým kroužkem a dorazem pro pružinu. Vrták musí stále dosedat špičkou na materiál. Utáhněte imbus dorazového kroužku. Tímto je nastavený nulový bod vrtání. Hloubka vrtání spojky Cabineo je 12 mm. Nastavení hloubky si můžete usnadnit sevřením spojky mezi hloubkový doraz a kryt pro pružinu. Po nastavení hloubky vrtání pečlivě dotáhněte šroub dorazového kroužku s ohledem na jeho průměr.

 

 

Výroba otvorů pro spojky Lamello Cabineo

 

Na spojovaný materiál upněte vrtací přípravek tak, abyste měli troj-otvor na kraji dílce. Dva ustavovací kolíky zasuňte do dvou otvorů S a do dvou otvorů označených číslem 3. Ujistěte se, že ustavovací dorazy se dotýkají přední a boční hrany desky. Do vrtacího pouzdra upněte vrták o průměru 15 mm. Nyní upněte přípravek pomocí rychloupínací svěrky. Nastavte hloubku vrtání 12 mm na vrtacím pouzdru. Vložte vrtací pouzdro s příslušným vrtákem, vyvrtejte otvory pro spojku Cabineo. Jako první vrtejte otvor na hraně dílce a dále postupujte směrem ke vzdálenějšímu otvoru. Po vyvrtání otvoru postupujte stejně na druhé hraně stejného dílce. Na dílci širokém 35 cm stačí použít dvě spojky.

 

 

Výroba otvoru pro euro šroub spojky Lamello Cabineo

 

Při vrtání otvoru pro šroub spojky, postupujte takto. Dva ustavovací kolíky zasuňte do dvou otvorů S a do dvou otvorů 8 nebo 6. Otvor 8 označuje tloušťku spojovaného materiálu 18 mm, otvory 6 označuje tloušťku spojovaného materiálu 16 mm. Přípravek umístěte na dílec tak aby přední dorazy byly na přední hraně dílce a boční dorazy byly na boční hraně dílce.

Nyní upněte přípravek pomocí rychloupínací svěrky. Do vrtacího pouzdra upněte vrták o průměru 5 mm. Nastavte hloubku vrtání 12,5 mm na vrtacím pouzdře. Vložte vrtací pouzdro s příslušným vrtákem, vyvrtejte otvory pro šroub spojky Cabineo. Po vyvrtání otvoru postupujte stejně (zrcadlově) na druhé hraně dílce. Na dílci širokém 35 cm stačí použít dvě spojky. 

 

 

Po vyvrtání otvorů do spojovaných desek, zatlačíte spojku Lamello Cabineo do vyvrtaného otvoru. Poté šroub spojky zašroubujete do druhého dílce 4 mm imbusovým klíčem a pevně dotáhnete. Jedná se o snadný, rychlý a maximálně pevný spoj nábytkových dílců.

 

APARATEA,s.r.o.

Tuřanka  52, Brno, 627 00

Stopkové frézy - vybavení pro obrábění dřeva, DTD, LTD, HPL a plastů 

OWU1ZmQ1MW