Stopkové frézy, vybavení pro každého

 

 

 

Kontakty

APARATEA, s.r.o.
Tuřanka 52
Brno, 627 00
tel: +420 548 226 252
napište nám
Mobil: +420 704 192 430

Akční produkty:

 
 

» Diamantový povlak nástrojů

Diamantový povlak na nástrojích pro obrábění masivního dřeva

Inovativní nástroje s povlakem NaDia


Vývoj dřevozpracujícího průmyslu zvyšuje poptávku po moderních technologických řešeních v oblasti nástrojů s prodlouženou životností. Zpracování masivního dřeva se v současné době provádí především nástroji s karbidovými břity nebo s celo-karbidovým tělem. Nástroje tohoto typu mají kratší životnost oproti polykrystalickým diamantům (PCD), které z různých důvodů nelze použít v tomto druhu materiálu. To má za následek častější změny nástrojů a delší prodlevy při výměně nebo broušení strojů.

Pro skupiny výrobců se specifickými požadavky máme v nabídce řadu povlakovaných nástrojů pro veškerou dřevařskou výrobu. Od výroby nábytku přes dveře, až po okna.

Dia fréza

 

Povlak NaDia je určený především pro tvrdé a měkké masivní dřevo. Povlakování nástrojů probíhá metodou DLC. Proces spočívá v důkladném, postupném čištění povrchu a následném podtlakovém nanášení po sobě následujících vrstev obsahujících diamantové částice. Hlavní výhodou povlaku NaDia je významné prodloužení životnosti nástrojů s karbidovými břity. Vrstva diamantu na břitech snižuje koeficient tření na 0,003, což omezuje nalepování materiálu na nástroj a usnadňuje odvádění třísek z místa řezu. Tyto procesy mají také významný vliv na omezení ohřevu nástroje, což se promítá do prodloužení životnosti nástroje.

Spirálová fréza s povlakem NaDia 


Tloušťka diamantového povlaku je menší než 1 mikron, což nezaobluje okraje břitů jako jiné povlaky. Ostrý břit pracuje čistěji a zanechává velmi dobře opracovaný povrch. Povlakované nástroje již mají velkou skupinu příznivců, a to jak v Čechách, tak v Evropě. Uživatelé si uvědomují, že životnost jejich nástrojů se prodlužuje až čtyřikrát oproti nepovlakovaným nástrojům. Vzhledem k účelu použití pro obrábění masivního dřeva jsou nejčastěji povlakovanými nástroji monolitické spirálové frézy a hrubovací frézy.

Hoblovací nože s povlakem NaDia

Hrubovací frézy s povlakem NaDIA vydrží čtyřikrát déle!


Aby bylo možné co nejlépe využívat nástroj, doporučujeme jej použít v přesném upínacím systému, kde nedochází k problémům s házením, který se přímo promítá do životnosti nástroje.

MmYzM